مدیریت و نمایش زمان و تاریخ در فریم ورک سیمفونی

مدیریت و نمایش زمان و تاریخ در فریم ورک سیمفونی

آرمان لقائی
زمان انتشار دوره : ۱۳۹۷/۷/۲۶

 

آرمان لقائی هستم چند سالی در حوزه برنامه نویسی و امنیت وب سایت و اپلیکیشن های تحت وب فعالیت میکنم و تا به امروز موفق به کسب این افتخارت شده ام .

 

1- مدیر و بنیانگذار گروه برنامه نویسی نیتابند 

2- مدیر و بنیانگذار وبدونی 

3- طراح و برنامه نویس wooyar 

4- طراح بیش از 10 باندل حرفه ای 

5- طراح بیش از 50 وب سایت فروشگاهی و کشوری 

6- مدرس بیش از 10 سایت آموزشی کشور 

 

مدیریت زمان و تاریخ در فریم ورک سیمفونی یک از مهم ترین بخش محسوب میشه. در این آموزش ما نحوه مدیریت و نمایش تاریخ و ساعت در سایت هایی که با فریم ورک سیمفونی طراحی شده اند را توضیح خواهیم داد. با همدیگه باندل سیمفونی مربوط به Date و Time رو روی سیمفونی نصب می کنیم و توابع مربوط به اون رو مورد بررسی قرار میدیم.

توابع تاریخ و زمان در فریم ورک سیمفونی date and time

در این آموزش سیمفونی با نحوه مدیریت زمان و تاریخ در cms  هالی اختصاصی که با فریم ورک سیمفونی طراحی و پیاده سازی شده اند ار یاد خواهید گرفت این آموزش به صورت مختصر و کوتاه برای شما عزیران آماده شده است تا به ساده ترین راه ممکن و در کم ترین زمان تاریخ و زمان وب سایت یا اپلیکیشن های خودتان را به صورت دلخواه مدیریت کنید .

شاید در اکثریت وب سایت های های ایرانی نحوه شخصی سازی قالب زمان و تاریخ را دیده باشید به عنوان مثال در سایت تم کده در قسمت دیدگاه های محصولات میتوانید قالب زمان ثبت دیدگاه که شخصی سازی شده را مشاهده کنید .

در تصویر بالا زمانی که یک دیدگاه در سایت تم کده ثبت میشود زمان ثبت دیدگاه را بر حسب روز های گذشته از ثبت دیدگاه محاسبه میکند در تصویر با خط قرمز به آن اشاره شده است .

برای طراحی و پیاده سازی همچین سیستمی شما دو راه در پیشرو دارید :

راه اول : شما میتوانید با دانش برنامه نویسی که خودتان در اختیار دارید اقدام به نوشتن یک اسکریپت یا یک باندل برای مدیریت زمان بپردازید که هم وقت زیادی از شما خواهد گرفت و هم دانش برنامه نویسی خوبی باید در این زمینه داشته باشید .

توابع نمایش تاریخ و زمان در فریم ورک سیمفونی

راه دوم : استفاده از اسکریپت ها و باندل های آماده برای این کاربر است  در ای راه هم در زمان اتمام پروژه شما تا حدود زیادی پایین خواهد آماد و هم از حرفه ای بودن کد ها آسوده خواهید بود برنامه نویسان حرفه ای باندل های زیای را برای مدیریت زمان و تاریخ برای فریم ورک سیمفونی طراحی و کد نویسی کرده اند و ما به راحتی میتوانیم از کد های آماده این برنامه نویسان در سطح اینترنت استفاده کنیم .

یکی از بهترین باندل هایی که برای مدیریت زمان و تاریخ برای فریم ورک سیمفونی در سطح اینترنت موجود میباشد باندل knp-time-bundle میباشد در این آموزش میپردازیم به نصب و نحوه استفاده و همچنین شخصی سازی این باندل تا شما کارکرن با این باندل رو به صورت حرفه ای یاد بگیرید .

باندل knp-time-bundle یک باندل حرفه ای برای مدیریت زمان در سیمفونی و تاریخ میباشد که به برنامه نویس این امکان را می دهد تا زمان و تاریخ های وب سایت خود را به صورت دلخواه مدیریت کند به صورت حرفه ای نحوه نماش زمان و تاریخ را تغیر دهد با استفاده از این باندل برنامه نویس میتواند به راختی و بدون نوشتم کد های زیاد تمام کار های لازم در رابطه با زمان و تاریخ را انجام دهد در ای آموزش این باندل سخصی سازی میکنیم تا  شما بتوانید زمان و تاریخ فارسی را را به سایت خود اضافه کنید .

روش باندل knp-time-bundle

1- برای استفاده از این باندل در مرحله اول نیاز است این باندل را نصب و به پروژه خود اضافه کنیم .

در محیط دسکتاپ ویندوز سیستم بر روی start کلیک کنید در قسمت جستجو عبارت cmd را تایپ کنید و بر روی Command Prompt کلیک کنید طبق تصویر زیر 

در صفحه Command Prompt توجه داشته باشد تمام باندل ها و بسته های نصبی در فریم ورک سیمفونی در پوشه vendor قرار دارند برای نصب این باندل باید مسیر پوشه ای که فریم ورک سیمفونی را درون آن نصب کرده اید را  در Command Prompt وارد کنید به عنوان مثال شما در این مسیر پروژه خود را ایجاد کرده اید C:\wamp64\www\symfony  در هنگام نصب باندل باید این مسیر را به صورت دقیق در Command Prompt وارد نمایید تا باندل در پوشه vendor ذخیره شود .

بعد از وارد کردن مسیر دقیق پروژه با استفاده از composer  با استفاده از کد زیر اقدام  به نصب این باندل میکنیم قبل از استفاده از این کد از نصب بود composer بر روی سیستم خود اطمینان داشته باشید .

composer require knplabs/knp-time-bundle

بعد از وارد کردن این کد این باندل شروع به دانلود خواهد شد زمانی که این باندل نصب شد میتوانید با استفاده از فیلم آموزشی که در سایت یه صورا رایگان قرار داده شده نحوه کار کردن با باندل و مدیریت زمان و تاریخ را در وب سایت خود یاد بگیرید .

برای مشاهده کامل ترین دوره آموزش سیمفونی از سایت آموزش کمپ تاتس روی تصویر زیر کلیک کنید.

سیمفونی

0 دیدگاه برای این محصول ثبت شده است

webdooni
برای ثبت دیدگاه باید شوید.

آرمان لقائی این آیتم را پشتیبانی میکند

دارای پشتیبانی

حداقل و حداکثر زمان پاسخگویی 1 الی 2 روز کاری میباشد.

توجه داشته باشید

راه ارتباطی برای پشتیبانی محصولات از طریق سیستم تیکتینگ کمپ تاتس می باشد

مواردی که لازم است بدانید:

  • پاسخگویی به سوالات قبل از خرید در بخش دیدگاهها
  • پاسخگویی به سوالات و مشکلات بعد از خرید از طریق تیکت
  • تنها مواردی که مربوط به محصول خریداری شده است شامل پشتیبانی می باشد
  • ارائه بروزرسانی های رایگان در صورت وجود

مواردی که شامل پشتیبانی نمی شود:

  • آموزش اختصاصی مباحث.
  • آموزش های جانبی مربوط به دوره خریداری شده.

شرایط و قوانین را حتما مطالعه کنید.

سرفصلی برای این محصول ایجاد نشده است

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط