آموزش ساخت سیستم تشخیص قدرت رمز عبور

آموزش ساخت سیستم تشخیص قدرت رمز عبور

آموزش ساخت سیستم تشخیص قدرت رمز عبور
آرمان لقائی
زمان انتشار دوره : ۱۳۹۷/۸/۱۵

 

آرمان لقائی هستم چند سالی در حوزه برنامه نویسی و امنیت وب سایت و اپلیکیشن های تحت وب فعالیت میکنم و تا به امروز موفق به کسب این افتخارت شده ام .

 

1- مدیر و بنیانگذار گروه برنامه نویسی نیتابند 

2- مدیر و بنیانگذار وبدونی 

3- طراح و برنامه نویس wooyar 

4- طراح بیش از 10 باندل حرفه ای 

5- طراح بیش از 50 وب سایت فروشگاهی و کشوری 

6- مدرس بیش از 10 سایت آموزشی کشور 

 

نحوه ساخت سیستم تشخیص و سنجش قدرت رمز عبور کاربران هنگام ثبت نام موضوع اموزش ما می باشد. در این دوره ساخت سیستم تشخیص قدرت رمز عبور را با استفاده از جی کوئری و پی اچ پی انجام میدیم و با اینکار از هک شدن حساب کاربری کاربران سایت تا حد ممکن جلوگیری می کنیم. امروزه سایت های بزرگ در دنیا از این سیستم تشخص قدرت پسوورد هنگام ثبت نام کاربران استفاده می کنند. به جرات می توان گفت این تکنیک یکی از بهترین روش های افزایش امنیت سایت می باشد.

ساخت سیستم تشخیص قدرت پسوورد کاربران با jquery و php

ساخت سیستم تشخیص و جلوگیری از ثبت رمز عبور ضعیف توسط کاربران امروزه یکی از الزامات برای هر وب سایتی میباشد هکران با استفاده از نرم افزار های رمز یاب به راحتی میتوانند به رمز عبور هایی که ضعیف هستند دسترسی داشته باشد و رمز آنها را حدس بزنند پس اگر می خواهد مانع از ثبت رمز عبور ضعیف در هنگام ثبت نام کاربر در سایت شوید و امنیت وب سایت و حساب کاربری کاربرانتان را افزایش دهید با ما همراه باشد تا کامل یک سیستم تشخیص رمز عبور قوی را با هم ایجاد کنیم .

رمز عبور قوی چیست ؟ 

امروزه بسیاری فعالیت های ما در حوزه اینترنت و کامپیوتر نیاز به یک رمز عبور دارند تا بتوانیم از سرویس ها و امکاناتی که برای ما در نظر گرفته شده استفاده کنیم امکاناتی از قبیل ساخت پست الکترونیکی ، خرید های اینترنتی , استفاده از رایانه شخصی , استفاده از وب سایت ها و ... که برای استفاده از هر کدام از آنها نیاز به وارد کردن رمز عبور خواهیم داشت  رمز عبور قوی در واقع رمز هایی هستند که حدس زدن آنها برای انسان و نرم افزار های رمز یاب مشکل ساز ودشوار باشد هکران در سطح اینترنت برای به دست آوردن رمز عبور کاربران راه های زیادی را امتحان میکنند که  رایج  ترین آنها استفاده از ربات ها و نرم افزار های رمز یاب است رمز عبور هایی که قوی نباشند به راحتی در اختیار این هکران قرار میگیرد بنا بر این باید از تمامی راه هایی که برای بالا بردن امنیت رمز ها وجود دارد استفاده کنیم تا در در مقابل خطراتی که برای ما به وجود می آید در امان باشیم .

ساخت سیستم تشخیص قدرت رمز عبور

چگونه از وارد کردن رمز های ضعیف جلوگیری کنیم ؟

اگر شما مدیر یک وب سایت هستید همیشه نگران امنیت وب سایت خود هستید و همواره برای بالا بردن امنیت وب سایت خود در تلاش هستید شما با تکنیک هایی که در حال حاظر وجود دارد میتوانید از وارد کردم رمز های ضعیف که کاربران در هنگام ثبت نام در سایت شما وارد میکنند جلوگیری کنید این کار باعث بالا رفتن امنیت سایت و همچنین دشوار شدن حدس آنها خواهد شد شما می توانید در هنگامی که کاربر اقدام به ثبت نام میکند از طریق کد های php و جی کوئری مانع از ثبت رمز عبور ضعیف شوید و کاربر را مجاب به استفاده از رمز عبور قوی بکنید .

از php یا jquery برای جلوگیری از ثبت رمز عبور ضعیف استفاده کنیم ؟

کد های جی کوئری تضمین صد در صد برای جلوگیری از ثبت رمز عبور ضعیف توسط کاربران را به شما نمی دهد چون اگر کاربر جی کوئری JQUERY مرورگر خود را غیر فعال کند به راحتی میتواند رمز عبور دلخواه خود را وارد کند پس در این حالت ما باید با استفاده از php مانع از این کار شویم طوری که کاربر با غیر فعال کردن جی کوئری در مرورگر خود هیچ راهی برای وارد کردن رمز عبور ضعیف نداشته باشد.

سری آموزش جی کوئری را حتما دنبال کنید.

روال  ایجاد یک سیستم تشخیص رمز عبور به چه شکل است ؟

1- ایجاد یک فرم با html برای دخیره اطلاعات کاربر

ما در مرحله اول نیاز به یک فرم برای وارد کردن اطلاعات کاربر داریم مثلا یک فرم ثبت نام اطلاعاتی که از کاربر میخاهیم در یافت کنیم یک ایمیل و رمز عبور میباشد و در input  ایجاد شده برای رمز عبور ما تمامی روال ایجاد سیستم جلوگیری از رمز عبور ضعیف توسط کاربران را طی خواهیم کرد با استفاده از کد های زیر اقدام به ساخت این فرم میکنیم .


<"form action="action_page.php" onSubmit="return checkform();">
  <input type="email" placeholder="email" name="email" required>
  <input type="password" placeholder="Enter Password" name="password" required>
  <button type="submit">Login</button>
</form>

2- زمانی که فرم ایجاد شده با استفاده از جی کوئری باید مقادیر داخل فرم را کامل برسی کنیم تا کاربر این امکان را نداشته باشد فرم را بدون اطلاعات سمت سرور ارسال کند برای این کار ما در انتهای تگ form از onSubmit استفاده کرده ایم تقش onSubmit در این فرم این است زمانی که کاربر بر روی دکمه submit کلیک کند یک تابع که درون onSubmit قرار داد به نام checkform فراخانی میشود و پس از فراخانی این تابع کاربر میتواند به مرحله بعد برود ما در داخل تابع checkform به این شکل باید مقادیر فرم را برسی کنیم و مانع از خالی بودن و ضعیف بودن اطلاعات کاربر شویم .

<script>
	var email = $(input[name=email]).val();
	var password = $(input[name=password]).val();
	if (email == "" ){
		return false;
	}
	if (password == "" ){
		return false;
	}
</script>

3- زامانی که مقادیر فرم را چک کردیم باید مقدار داخل input  فرم را کامل برسی کنیم تا کاربر رمز عبور کم تر از هشت کارکتر نتواند وارد کند اگر کم تر 10 هشت کارمتر وارد کرد خطای ظعیف بودن رمز عبور به کاربر نمایش داده شود و در صورت وارد کردن 8 کارکتر حتما باید از اعداد و عبارت های خاص استفاده کند تا بتواند در داخل سایت عضو شود با استفاده از فرم زیر اقدام به پیاه سازی این سیستم میکنیم .

<script>
	var email = $(input[name=email]).val();
	var password = $(input[name=password]).val();
	if (email == "" ){
		return false;
	}
	if (password.length < 8 ) {
		return false;
		alert('رمز عبور نباید کم تر از 8 کارکتر باشد ');
	} else if (!password.match(/([a-zA-Z])/) && password.match(/([0-9])/)) {
		return false;
		alert('رمز عبور شما ضعیف است ');
	} else if (password == "" ){
		return false;
	} 
</script>

4- رمانی که کار با jquery به اتمام رسید کاربر اطاعات را سمت صفحه action_page.php فرستاد باید اطلاعات را هم داخل همین صفحه چک کنیم تا در صورتی که کابر جاوا اسکریپت را در مرورگر خود غیر فعال کرد مانع از ثبت نام با رمز عبور ضعیف شویم برای این کار ما در داخل کد های php به این شکل باید عمل کنیم .

<?php 
	$password = strlen($_POST['password']);
	if (!preg_match("#[0-9]+#", $_POST['password'])) {
		echo "رمز عبور شما ضعیف است ";
	} else if (!preg_match("#[a-zA-Z]+#",$_POST['password'])){
		echo "رمز عبور شما ضعیف است ";
	} else if ($password < 8 ) {
		echo "رمز عبور کم تر از 8 کارکتر میباشد ";
	}
?>

با استفاده از این کد ها ما به راحتی میتوانیم یک سسیستم فوق حرفه ای تشخیص رمز عبور قوی ایجاد کنیم در دمو این آموزش ما کامل این سیستم را پیاده سازی میکنیم طوری که کاربر در هنگام تایپ کردن رمز عبور خطا ها را ببیند با استفاده از این تکنیک کاربر نمی تواند رمز عبور ضعیف وارد کند و همین امر در بالا بردن امنیت وب سایت خیلی تاثیر گذار است .

اگر قصد یادگیری پی اچ پی به صورت حرفه ای رو دارید دوره: آموزش کامل زبان برنامه نویسی php 0 تا 1000 را مشاهده کنید.

منبع: سایت آموزش انلاین کمپ تاتس 

0 دیدگاه برای این محصول ثبت شده است

webdooni
برای ثبت دیدگاه باید شوید.

آرمان لقائی این آیتم را پشتیبانی میکند

دارای پشتیبانی

حداقل و حداکثر زمان پاسخگویی 1 الی 2 روز کاری میباشد.

توجه داشته باشید

راه ارتباطی برای پشتیبانی محصولات از طریق سیستم تیکتینگ کمپ تاتس می باشد

مواردی که لازم است بدانید:

 • پاسخگویی به سوالات قبل از خرید در بخش دیدگاهها
 • پاسخگویی به سوالات و مشکلات بعد از خرید از طریق تیکت
 • تنها مواردی که مربوط به محصول خریداری شده است شامل پشتیبانی می باشد
 • ارائه بروزرسانی های رایگان در صورت وجود

مواردی که شامل پشتیبانی نمی شود:

 • آموزش اختصاصی مباحث.
 • آموزش های جانبی مربوط به دوره خریداری شده.

شرایط و قوانین را حتما مطالعه کنید.

سرفصلی برای این محصول ایجاد نشده است

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط